Türkiye’de Yaşamak İçin 5 Neden

Türkiye’de yaşamak için 5 neden

Türkiye’de Yaşamak İçin 5 Neden

Türkiye’de Yaşamak İçin 5 Neden

Türkiye’de Yaşamanız İçin 5 Neden

 

 

 

Dünyadaki En Büyük Metropollerden Birisine Sahibiz

 

 

Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan, modern şehirlerinin bulundugu kadar, tarihi de içinde yaşatan bir ülkedir. Türkiye metropol bir ülke olduğu için diğer ülkelerden yoğun olarak göç almaktadır.  İş olanaklarının çokluğu ve kültürel mirasları gibi özellikler bu göçün temel nedenleri arasındadır. Günümüzde Türkiye’nin ekonomik ve sosyokültürel açısından en önemli şehirlerinden birisi İstanbul’dur. Dünya’nın önemli turistik merkezlerinden biridir.

 

 

 

Kültürel ve Tarihi Yapılara Sahibiz

 

 

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Türkiye, yüzyıllar boyunca yerleşim görmüştür. Yerleşim görmesinin getirdiği etkiyle çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmakta ve bu durum Türkiye yaşam kalitesi standartlarını manevi yönden yükseltmektedir.

Türkiye’de çalışan yabancı çalışanların %70 gibi büyük bir kısmı Türkiye’de tarihi ve kültürel doku, mimari yapı, anıt ve parkları bakımından zengin olduğunu dile getirmektedir. Yabancı çalışanların %80 kısmı lezzetli yemekleri ve kaliteli restoranları övmektedir. Doğal ve tarihi yapıyı birarada bulunduran coğrafya, farklı tecrübeleri ile yaşama imkânı sunmaktadır.

 

 

KALİTELİ ve TEKNOLOJİK EĞİTİM OLANAKLARINA SAHİBİZ

 

Kaliteli ve Teknolojik Yükseköğretim Olanakları

Türkiye üniversiteye erişimde %94’lük yükseköğretimde okullaşma oranıyla dünya üzerinde ikinci sıradadır. Türkiye’de aldığınız üniversite diploması tüm Avrupa ülkelerinde kabul edilmektedir. Ders kredi sisteminde Avrupa sistemi ile uyumlu AKTS uygulanmaktadır. Türkiye Erasmus+ başlığı altında değişime öncü olan başarılı ülkeler arasında yerini almaktadır. 

Türkiye’de bulunan 207 üniversitenin hepsinde son teknoloji ile donatılmış olup, modern bir kampüs kampüs hayatı yaşanmaktadır.

 

 

GELİŞMİŞ SAĞLIK HİZMETLERİNE SAHİBİZ

 

 

Türkiye’de devlet, vatandaşlara sağlık hizmetlerine kolay ve pratik şekilde erişmesine olanak sağlamaktadır. Alanında uzman hekimleri bulunduran 2000’e yakın hastanede hizmet verilmektedir. Göz hastalıkları, iç hastalıkları, jinekoloji ve genel cerrahi gibi çok sayıda alan bulunmaktadır.

Ek olarak organ nakli, saç ekimi ve plastik cerrahi de öne çıkan tıbbi uygulamalar yapılmaktadır. Birçok Avrupa ülkesiyle karşılaştırma yapıldığında Türkiye tıbbi tedavi ile tedavi maliyetleri oldukça uygundur.  Aynı zamanda ilaçların yurtdışındaki fiyatlandırmasına bakıldığında Türkiye’de satışı olan ilaçlar daha uygun olduğu görülmektedir.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında devlet, birçok sağlık hizmetini ve ilaç harcamalarını karşılamaktadır. Sağlık hizmetlerinin bu denli gelişmiş olması, sağlık turizmine de yansıyarak gelişmiştir.

 

KOLAY YAŞAM OLANAKLARINA SAHİBİZ

 

Türkiye birçok ülkeye bakıldığında oldukça kolay yaşam şartlarına sahiptir. Konaklama, yeme-içme, sosyal aktivite gibi ihtiyaçlarınızı makul bir düzeyde giderebilirsiniz. Ya üniversite içindeki yurtlarda ya üniversiteye yakın yurtlarda ya da makul bir kira ödeyerek ev kiralayabilirsiniz. Türkiye’de bir öğrenci olarak seçtiğiniz her ulaşım aracında indirimli fiyattan bilete sahip olursunuz. Ülkeler bazında düşünüldüğünde Asya ve Avrupa kıtasının ortasında olması sebebiyle ulaşımı kolay olan bir ülkedir.

 

Türkiye’de yaşamak ve çalışmak için Özgür Danışmanlık uzmanlarından bilgi alın. Türkiye’de özgürce yaşamak sizlerin de hakkı. Özgür Danışmanlık şimdiye kadar binlerce yabancı uyruklu vatandaşı Türkiye’de özgürleştirdi. En yasal ve doğru yollarla ikamet izni, çalışma izni ve vatandaşlık almak için Özgür Danışmanlık’ı arayın ya da sizlere en yakın şubelerimize gelebilirsiniz.