Yabancılar Hes Kodu Nasıl Alır?

Yabancılar hes kodu nasıl alır?

Yabancı Vatandaşlar Hes Kodu Nasıl Alır?

Yabancı Vatandaşlar Hes Kodu Nasıl Alır?

Konya Valiliği İl Hıfzıssıhha kurulunun 17.09.2020 tarih ve 102 sayılı kararı ile “Hayat Eve Sığar (HES)” uygulaması başlatıldı.

Verilen bu kararla ülkemizde; kişilerin bir arada çalıştığı veya bir arada bulunduğu kamu kurum ve kuruluşları, banka, PTT, kargo, noter vb. gibi kurum, kuruluş ve işletmelerde hizmet almaya gelen bireylerin HES kodu sorgulaması yapılıp iş yerlerine alınmasına ve işlemlerinin gerçekleşmesine karar verildi.

Yabancılar Hes Kodu Nasıl Alır?

 

Büyük harflerle HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla;

Milliyeti  (IRN), pasaport numarası, doğum tarihi (Yıl olarak) soy ismi ve son olarak gün sayısını yazarak telefonunuzun mesaj kısmından 2023’e SMS olarak yollamalısınız.

Örnek: HES IRN H78451289 1997 AZARA 365

TC yabancı kimliğinin 97,98,99 ile başlayan bireyler ise;

Büyük harflerle HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla;

Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun kaç gün geçerli olmasını istiyorsanız yazıp 2023’e SMS yoluyla yollayarak alabilmektedirler.

Özgür Danışmanlık, bünyesindeki uzman kadrosuyla sizlere ikamet izni almaktadır.

Özgür Danışmanlık ile formalitelerle uğraşmadan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Özgür Danışmanlık olarak hizmetlerimizi uzman kadromuz ile yasalara en uygun şekilde gerçekleştirmekteyiz. Hala Özgür Danışmanlık ile tanışmadıysanız sizleri 3 farklı şubemize bekliyoruz.