20. yüzyılın ortalarından başlayarak iletişim ve teknoloji alanlarında yaşanan gelişmeler sayesinde bilgiye ulaşmak kolaylaşmıştır. Aynı zamanda bilgi hırsızlığı, zarar vermek ve yaymak isteyen kötü niyetli kişi veya kurumlar için de bilgiye ulaşmak çok daha basit bir hale gelmektedir.

Bilgi içinde olduğumuz bilişim çağının en önemli unsurudur.

Kişisel Verilerin Konunması Kanunu’ndaki ifadelere göre; bireyleri, bireyler hakkındaki bilgilerin tamamen veya kısmen otomatik ya da otomatik olmayan olmayan yollarla işlenmesinden oluşacak zararlardan koruma amacı güderek kişisel verilerin idari, teknik, hukuki önlemleri ifade etmektedir.

Belirtilen ifadelere göre kişisel verilerin korunması, kişilere özgü verilerin toplanması, saklanması, kullanılması ve aktarılması gibi veri işleme süreçlerinin bütün aşamalarını kapsar ve  bireylere kontrol hakkını kazandırmayı amaçlamaktadır. Kişisel verilerin korunması insan onurunun ve kişilik hakkının da bir gereğidir.

Belirtilen ifadeler doğrultusunda Özgür Danışmanlık siz değerli müşterilerimizin verilerini koruma kapsamında titizlikle çalışmaktadır. Kişisel verileriniz korunması sizin en doğal hakkınızdır.

Özgür Danışmanlık olarak hizmetlerimizi uzman kadromuz ile yasalara ve kanunlara en uygun şekilde gerçekleştirmekteyiz.  Özgür Danışmanlık ile formalitelerle uğraşmadan hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Hala Özgür Danışmanlık ile tanışmadıysanız sizleri 3 farklı şubemize bekliyoruz.

WhatsApp
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?